משקיעים חרדים

Jew prays at the Western Wall in Jerusalem

חברות סטארט אפ ישראליות שמעוניינות לפרוץ את תקרת הזכוכית בתחום שבו הן פעילות, מחפשות משקיעים חרדים שיירתמו לכך ויהיו חלק מהמשקיעים הפעילים בחברה. חיפוש אחר משקיעים חרדים נפוץ ומקובל בתוך הקהילה החרדית בינם לבין יזמים חרדים.

הרצון של חרדים להצטרף לסבב משקיעים

משקיעים חרדים ישראלים בוחנים כל הזמן אפשרויות שונות להרחיב את הפעילות העסקית שלהם. הם מקבלים פניות רבות של חברות סטארט אפ שמעוניינות לצרף לשורותיהן אנשי עסקים שיאמינו במוצר זה ולכן יביעו את רצונם להיות חלק מהמערך, כשמשקיעים פעילים אשר מעורים בכל מה שקורה או לחלופין כשמשקיעים שקטים.

כאשר משקיעים חרדים מזהים הזדמנות עסקית בתחום שקרוב לליבם או בתחום חדש לחלוטין, כמו טכנולוגיה מתקדמת או ייצור מוצרים שמותאמים לפלח השוק הדתי הם בוחנים את ההזדמנות הזו מכל היבטיה כדי לקבל החלטות מושכלות.

בהתחלה הם עוברים בקפידה על תוכנית עסקית על כל שלביה כדי להבין מה תהיה הדרך כדי להגיע למטרה, הם בוחנים את כל הנתונים הפיננסיים הריאליים, כדי להגיע למסקנה אם להערכתם הדבר אפשרי ויוכל לקרום עור וגידים תוך פרק הזמן שעליו מדובר כמו לדוגמה שנתיים.

בתוך הקהילה החרדית בישראל ישנם גופים פרטיים שמסייעים לחברות ועסקים וגם לפרטיים בתחום מימון לעסקים או הלוואות בתנאים שלא ניתן לקבל באף מקום אחר. מדובר בקהילה ששומרת אחד על השני ובכך מאפשרת פריחה ושגשוג גם עסקי עסק אחד מפרה את האחר וזו גם אחת מבין הסיבות שיזם / בעל עסק חרדי יחפש משקיע חרדי.

משקיעים חרדים – לא רק השקעה כספית

יש משקיעים שיכולים לתרום מזמנם ומהידע שלהם וכך לקדם את המהלכים של חברת הסטארט אפ וזאת כיוון שהם עוסקים בתחום קרוב, לכן הם מכירים את הגורמים הפועלים בענף זה. מחקר שוק רק מחזק את התחושה שלהם לגבי ההצלחה האפשרית של המיזם ולכן קל להם לקבל את ההחלטה.

על פי תוכנית עסקית מפורטת הם מזהים הצלחה גדולה ולכן משקיעים סכומים כספיים על פי החלטתם או לחלופין הם מחליטים שסיכויי ההצלחה אינם גדולים והסיכון עלול להיות מהותי ולכן הם מעדיפים לא להצטרף למיזם זה.

משקיעים חרדים מחו"ל

משקיעים חרדים שגרים במדינות מעבר לים כמו בלגיה או ארה"ב (ראו עוד: משקיעים אמריקאים), מתעניינים גם הם בהשקעות בפרויקטים ישראליים. כאשר הם קוראים את הסעיפים השונים של תוכנית עסקית הם מבינים עד כמה מדובר במיזם חיוני ביותר וכמה מחשבה הושקעה בתוואי הדרך שיוביל להצלחה.

בעקבות מידע זה הם שוקלים להצטרף כמשקיעים כדי להיות חלק מההצלחה וגם ליהנות מהפירות של הרווחים שיהיו בעתיד.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן