מחשבון זכאות משכנתא

מחשבון זכאות משכנתא

חושבים לקנות דירה? משרד השיכון מעניק לזכאים חסרי דירה משכנתא בתנאים מועדפים לפי קריטריונים מסוימים לרכישה, בנייה או הרחבת דירה, כדי לבדוק האם אתם זכאים ובאיזה גובה המשכנתא שתוכלו לקבל, ישנו כלי חשוב שבו ניתן לבצע סימולציה באמצעות מחשבון זכאות משכנתא.

מהו מחשבון זכאות משכנתא?

משרד הבינוי והשיכון מעניק משכנתא בתנאים מועדפים לזכאים, גובה המשכנתא מחושב לפי שיטת הניקוד, ככל שהניקוד גבוה יותר כך הסכום גבוה יותר. מחשבון זכאות משכנתא הינו כלי עזר הנועד לחשב את הניקוד וגובה המשכנתא בהתאם להקלדת נתונים, מחשבון זכאות משכנתא מבצע למעשה סימולציה שנועדה לחשב את הזכאות והאם היא משתלמת, משרד השיכון אינו אחראי על מחשבון זכאות משכנתא, כדי לקבל את הזכאות ולדעת בדיוק את הניקוד וגובה המשכנתא ממשרד השיכון יש לפנות לאחד הבנקים למשכנתאות לצורך הוצאת תעודת זכאות.

אלו נתונים מספק מחשבון זכאות משכנתא?

הקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון לזכאות משתנים מעת לעת על פי החלטות הממשלה לעידוד הסקטורים השונים או לאזורי עדיפות לאומית,  מחשבון זכאות משכנתא הנמצא באתר משרד הבינוי והשיכון ובאתרים נוספים של חברות נותני ייעוץ משכנתאות יספק את כל הנתונים הקשורים להלוואה כגון: הניקוד, סכום ההלוואה המועדפת בשקלים, והתקופה, מחשבון זכאות משכנתא משקלל את כל הנתונים שהוקלדו ולפיהם מספק את התוצאות את הניקוד ובהתאם את סכום הזכאות להלוואה בתנאים מועדפים.

אלו נתונים נדרשים להקליד במחשבון זכאות משכנתא?

יש להקליד מספר פרמטרים אישיים לצורך חישוב ההלוואה, הפרמטרים נחלקים למספר תחומים: מצב המשפחתי, משפחת עולים, משפחת נכים, משפחה חד הורית, נכות, נכה רווק, מספר שנות נישואין, מספר ילדים עד גיל 21 כולל עוברים בחודש החמישי להריון,  מספר אחים ואחיות של בני הזוג, מיקום הדירה האם באזור עדיפות, מספר חודשי שירות חובה, לעולים חדשים מספר שנים בארץ.

מחשבון משכנתא אינו תחליף לייעוץ מקצועי, אמנם הוא מציג לנו אומדנים לגובה ולריבית המשכנתא אך אין להתייחס אליו כיעוץ מקצועי אשר עשוי לעזור בקבלת משכנתא משתלמת ומותאמת ליכולות ולצרכים שלכם וכן עוזר לבנות תמהיל משכנתא איכותי.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן