גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

בכל נושא הלוואות משכנתא יש ספחים שונים שיש לשים לב אליהם, בעת ייעוץ משכנתא שמקבלים הלקוחות המעוניינים בקניית דירה או נכס נדל"ן אחר, יש את המושג מחזור משכנתא, הקפאת משכנתא, וכמובן נושא שאלה מה זה  גרירת משכנתא? הכוונה היא שכאשר משפחה מעוניינת להחליף דירה שרכשו עם הלוואה של משכנתא ומעוניינים בדירה אחרת יש את האפשרות להעביר את המשכנתא לדירה חדשה, פעולה זו נעשית מול הבנק המלווה הראשון שבו נלקחה המשכנתא בעבור הדירה הראשונה.

סיבות לגרירת משכנתא

ישנן מספר סיבות לביצוע גרירת משכנתא, אחת מהן היא שלעתים נלקחת משכנתא בתנאי ריבית נמוכים של אותה תקופה ולאחר תקופה מסוימת המשפחה עוברת לדירה חדשה, כאשר ריבית המשכנתאות כעת גבוהה יותר לכן יש ביכולתו להשאיר את המשכנתא הישנה גם עבור הדירה החדשה, בכך הוא חוסך עלויות משמעותיות, סיבה נוספת ופשוטה לגרירת משכנתא היא מעבר לדירה במקום אחר, ישנה אפשרות להעביר את ההלוואה שנלקחה עבור הדירה הראשונה לדירה השנייה עם אותן תנאים, במידה שיש צורך להלוואה נוספת היא תילקח בתנאים מועדפים כמובן לפי יכולותיו של הלקוח.

מה זה גרירת משכנתא ואיזה סוגים קיימים?

כאשר כבר נרכשה דירה חדשה ואליה ניתן להעביר את כספי המשכנתא פעולה זאת היא לרוב פשוטה מאוד, ההעברה היא מהירה לדירה החדשה פשוט מתבצעת העברה של משכון הדירה לכתובת הדירה החדשה, שיש כמובן לפעול נכון מול הבנק המלווה, עם הבירוקרטיה שידוע לנו מכל נושא של מילוי הטפסים הדרושים לכך שיש למלא בנושא גרירת משכנתא לדירה חדשה. סוג שני של גרירת משכנתא שיכול להסביר גם את המושג מה זה גרירת משכנתא? מתייחס במצב שעדיין לא נרכש בית חדש אבל הבית הישן נמכר והקונה רוצה להעביר את הכסף ולסגור את המשכנתא, למוכר, במצב כזה מה שמבצעים הוא גרירת משכנתא לערבות בנקאית כלומר שהכסף שהקונה מעביר במקום שיועבר למוכר הוא מועבר ישירות לערבות בנקאית בבנק המנהל את ההלוואה, כשתתבצע קנייה חדשה הכסף ישוחרר, יש להוסיף שדבר זה כרוך בעלויות של עמלה שהיא בדרך כלל נעה בין חמישה אחוז עד עשרה אחוז מערך המשכנתא.    

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן