משקיעים ישראלים

Banknotes from Israel in a black wallet

משקיעים ישראלים הם בדרך כלל אנשי עסקים בעלי חברות מצליחות שמעוניינים להשקיע את הונם במיזמים מסקרנים, שהם צופים להם עתיד גדול מבחינה פיננסית.

השקעה כספית במיזמים ע"י משקיעים ישראלים

חברות סטארט אפ שזקוקות לכספים בסבבי הגיוס, פונות אל משקיעים ישראלים שונים ומציעות להם להיות חלק מציבור המשקיעים. כדי לשכנע אותם בהיתכנות העסקית של הפרויקט הם מציגים בפניהם תוכנית עסקית מקצועית ומפורטת, שבה אפשר לראות את ההתפתחות של החברה מיום הקמתה על פי דפוסי ההתנהלות שסוכמו בתחילת הדרך.

אילו פעולות בוצעו, אילו דברים מתבצעים כעת כמו תכנות, הכנת תשתית לוגיסטית, מערך מכירות, מערך ייצור וכו'. ליד כל אחד מהסעיפים מופיעים הנתונים הכספיים כמו העלות המשוערת כעת, צפי ההכנסות עם השקת המוצר והיקף המכירות הצפוי בכל אחד מהחודשים לאחר שהוא יימכר בשוק.

החשיבה של המשקיעים הפוטנציאלים הישראליים

משקיעים ישראלים הם בדרך כלל אנשי עסקים מנוסים ובעלי ניסיון. אם מדובר בחברה חדשה הם בוחנים בקפידה את מחקר השוק ותוכנית עסקית כדי להגיע למסקנות שלהם. אם מדובר בחברה וותיקה שמרחיבה את פעולותיה, יש מקרים שבהם המשקיע יבקש לבצע בדיקת נאותות, או לראות דוחות נוספים כמו הדוחות השנתיים שהוגשו למס הכנסה או דוחות רווח והפסד וזאת לאחר שיחתום על הסכם סודיות.

משקיעים ישראלים מקבלים הרבה מאד הצעות של הזדמנויות עסקיות, הם בוחנים כל אחת מהם במלוא הרצינות ומתעכבים על כל סעיף של תוכנית עסקית ובהתאם לכך הם מקבלים החלטות. אין כל ספק כי משקיעים ישראלים הפכו למבוקשים ולהוות כמקור מימון לעסקים זמין ונגיש.

השקעה בחברות סטארט אפ בישראל

כדי להיכנס לעובי הקורה, היזמים מקיימים כמה וכמה פגישות עם מנהלי החברה, שומעים על החזון שלה וגם על החלום שלה. יש רעיונות מקוריים וייחודיים שסוחפים את המשקיעים והם נרתמים לכך ומחליטים להצטרף לאחד מסבבי המשקיעים. בהתאם להתפתחויות לאורך השנה הם מחליטים אם להשקיע גם בסבבים הבאים.

יש גם מקרים שבהם היזם לא מתחבר לרעיון הכללי, הוא לא בטוח שתהיה לכך הצלחה ולכן מחליט שלא להשקיע. בסופו של דבר כאשר החברות מצליחות, המשקיעים זוכים לנתח משמעותי מהרווחים על פי ההשקעות שלהם בתחילת הדרך של החברה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן