משקיעים יהודים

Star of David

לאנשי עסקים יהודים שגרים ברחבי העולם יש קשר סנטימנטלי עמוק לישראל ולכן הם מעוניינים לפתח את עסקיהם בארץ. לא אחת הם בוחנים אופציות שונות להשקעה בתחומים רבים כמו רכישה של חברות שקיים סיכוי רב שיצליחו בעתיד. חיפוש אחר משקיעים יהודים הופך את הקשר של העסק לבין המשקיע על בסיס יהדותו – בעצם לשניהם יש מכנה משותף ואמון מקדים.

החוש העסקי של המשקיעים היהודים

מאז ומעולם משקיעים יהודים ידעו לזהות הזדמנויות עסקיות. זו הסיבה שחברת סטארט אפ ישראליות רבות פונות לפלח זה של אנשי העסקים ומציעות להן להצטרף לסבבי הגיוס או להשקיע בחברה. לצורך כך הם מנהלים פגישות ענייניות וסודיות ולאחר מכן הם מעבירים להם תוכנית עסקית מפורטת.

כאשר משקיעים יהודים רואים מול העיניים את המהלכים המבריקים שמתכננת ההנהלה של החברה הישראלית בתחומים כמו פיתוח המוצר, פיתוח תוכנה, סייבר, יצור של מוצר חדשני ועוד, הם במקרים רבים נסחפים ומבינים שמדובר בעסקה מצוינת עבורם מבחינה כלכלית. כדי לקבל החלטות עסקיות הם בודקים גם דוחות נוספים של החברה כמו דוחות שנתיים למס הכנסה, תזרים מזומנים, תקציב ודוחות רווח והפסד במסגרת בדיקת הנאותות וזאת כדי להבין את כל המהלכים שכבר בוצעו בחברה מיום הקמתה.

החשיבה של המשקיעים היהודים

הלך המחשבה של משקיעים יהודים מכיר ביכולות הגבוהות של הישראלים, המהנדסים, אנשי הצבא והמחשוב שאוגרים בראשם ידע רב. ברור להם שאין עוד מדינה כמו ישראל, בעלת אפשרויות פיתוח שהן יוצאות דופן מול כל המדינות האחרות.

הם לוטשים עיניים לפעילות של חברות סטארט אפ ישראליות אשר עוסקות בתחומים אקוטיים כמו סייבר, תוכנות מתוחכמות, פיתוחים הנדסיים, פיתוח נושאים הקשורים למוצרים חדשניים, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, פיתוח אפליקציות ועוד.

המשקיעים היהודים יודעים היטב שהם יכולים להוות כמקור מימון לעסקים בישראל או לעסקים של בעלים יהודיים ובכך יש יכולת התאמה בין הצורך של העסק למשקיע!

פעולות מקדימות כדי לקבל מימון של משקיעים

כל חברת הזנק זקוקה לסיוע כדי להפוך לחברת הייטק. לכן בעת בניית תוכנית עסקית מפורטת אפשר להבין באיזה אופן תפעל החברה, רבדי העשייה שלה, אנשי מקצוע שילוו אותה כדי לקדם את האסטרטגיה השיווקית, זיהוי של לקוחות פוטנציאליים, פיתוח מוצרים באמצעות מפתחי תוכנה, מהנדסים וצוותי עבודה נוספים, העצמת הקשר עם גורמים רלוונטיים בחו"ל ועוד.

כאשר אנשי העסקים היהודים מאמינים במוצר החדש, השמיים הם הגבול מבחינתם והם משקיעים בחברה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן