מה זה משקיעים אנג'לים

Close up of investors around savings deciding where to invest

חברות סטארט אפ אשר מוקמות למטרה ספציפית כמו בנייה של אפליקציה, תוכנה למחשב, כלי עזר רפואי, או כל אופציה רעיונית אחרת, זקוקה לכספים מקור מימון לעסקים כדי להוציא את המיזם לפועל.

איך מגייסים מימון

הרעיון הוא בדרך כלל מבריק ולאחר בדיקות ראשוניות ומחקר שוק, התחושה היא של מיזם מוצלח באופן די בטוח. במיוחד אם לא קיים מוצר מקביל בשוק הישראלי והבין לאומי ולכן זו אפשרות לפריצת דרך גם כאן וגם בעולם.

כדי להוציא את המיזם משלב ההגדרה לשלב הביצוע, כל חברת סטארט אפ מבצעת הערכה כספית של הסכום הנחוץ לה. כדי לגייס הון זה הם פונים למשקיעים פוטנציאליים.

מה זה משקיעים אנג'לים? מדובר באנשים פרטיים בעלי ממון או קבוצות של אנשי עסקים אשר בוחנות מיזמים מסקרנים ומקבלות החלטה אם להשקיע בכך או לא. המשקיעים הללו מבצעים השקעות כספיות בשלבים הראשוניים של הפרויקט, כלומר בסבב הגיוס הראשון.

מי הם משקיעים אנג'לים

המשקיעים הללו כשמם כן הם, מלאכים אשר משקיעים בחברות הזנק ולכן הם מלאכים אשר בזכותם אפשר להתחיל להניע את גלגלי החברה. מה זה משקיעים אנג'לים? הם במקרים רבים קבוצה של כמה אנשי עסקים שהתגבשו יחד למטרות של השקעות שונות בחברות סטארט אפ, אשר פועלות בנישות שונות ועל פי החשיבה העסקית והתחושה, יש להם עתיד בטוח.

סכומי ההשקעות במיזמים

חברת סטארט אפ מיידעת את המשקיעים הללו באמצעות תוכנית עסקית מפורטת מהו גובה ההון הדרוש לה לצורך מימוש המטרה. משקיעים אנג'לים בשלב הראשון הם בדרך כלל קרובי משפחה, חברים ואנשים מהמעגל הקרוב, שניתן להם זכות ראשונים להשקיע כעת וליהנות מהרווחים. הסכום הממוצע של ההשקעה הוא בדרך כלל כמה מאות אלפי דולרים ולכן הם מקבלים כמות ספציפית של מניות בחברה, או חלק מהרווחים שיהיו בעתיד וזאת בהתאם להסכם אשר כל אחד מהם חותם עם חברת הזנק.

אם התוצאה בפועל אכן תואמת את התחזיות, המשקיעים הללו ישמחו להשקיע גם בסבבים הבאים של חברת הסטארט אפ וזאת כדי להרחיב את כמות המניות או הרווחים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן