למה לקחת יועץ משכנתאות?

Lawyers are advising clients about real estate law.

מקצוע ייעוץ המשכנתאות חדש יחסית אך תופס תאוצה רבה בקרב מקבלי המשכנתאות, השוק הפיננסי השתכלל מאוד בשנים האחרונות, המודעות לריביות ומסלולי המשכנתאות השונים התחרות והאפשריות לנהל משא ומתן עם נותני המשכנתאות העלו את הצורך להיעזר בייעוץ פרטי ולא להסתמך רק על יועצי משכנתאות מטעם הבנק, השאלה האם כדאי לרכוש שירותי יועץ משכנתאות?

מה תפקידו של יועץ משכנתאות?

תפקידו של יועץ המשכנתאות היא לבדוק מבחינה פיננסית האם העסקה שאתם מבקשים לבצע כדאית ומתאימה לכם מבחינת ההון העצמי וההכנסות העתידיות, האם היא מסוכנת מדי יועץ משכנתאות בקריות או בכל מקום אחר אמור להתריע ולהציג את הסיכונים בפני הרוכשים, יועץ משכנתאות בונה תמהיל משכנתא מותאם אישית, בארץ קיימים מסלולים שונים ומגוונים של משכנתאות, יש לבדוק מה מתאים לרוכשים לפי היכולת להחזר החודשי שלהם.

תפקיד נוסף ליועץ משכנתאות הוא לנהל משא ומתן עם הבנקים או חברות המימון השונות לגבי הריביות.

תהליך לקיחת המשכנתא הינו ארוך ומסובל הדורש טפסים ואישורים רבים, יועץ משכנתא בקריות מלווה את הרוכשים בתהליך לקיחת המשכנתא ועוזר לרוכשים בקידום המטרה. גם לאחר קבלת המשכנתא יועץ המשכנתאות יהיה עם הרוכשים בקשר כדי לבדוק האם המשכנתא באמת מתאימה להם והאם יש צורך בשינוי כל שהוא שכן שווק זה הוא מאוד דינמי.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

אם אתם לא מומחים בתחום הפיננסים, לא מבינים מהם מסלולי המשכנתאות השונים ומה ההבדל ביניהם ולא יודעים או אין לכם זמן ויכולת להפסיד ימי עבודה, למלא טפסים רבים, להתרוצץ ולהתמקח עם בנקים לגבי ריביות ועמלות שונות, יועץ משכנתאות יעזור לכם לבצע את העבודה הזו. כאשר המשכנתא גדולה יחסית ישנה חשיבות רבה למשא ומתן מול הבנקים לגבי הריביות והעמלות, בנוסף במידה והמשכנתא מוגדרת כמורכבת יש בעיה בנכס, אחוז המימון גבוהה או קיבלתם סירוב מהבנק כדאי לרכוש את שירותיו של יועץ משכנתא בקריות או בכל מקום אחר, יועץ מקצועי שיקל עליכם להגיש את המסמכים הנכונים ולקבל את אישור הבנק.

לרוב סכום המשכנתא הוא גדול ועשוי להשפיע על תקופה ארוכה מאוד במהלך חיי מקבל המשכנתא כל טעות עלולה להשפיע ולעלות הרבה מאוד כסף בעתיד טעות בחישוב ההחזר החודשי, תמהיל הריביות ועוד, יועץ משכנתאות עשוי לחסוך לכם טעיות אלו, כן לחסוך לכם בעליות יותר אפילו משכר הטרחה שלו, לכן חשוב לבחור יועץ מקצועי איכותי נטול אינטרסים ושיקולים זרים שידע להסביר ולבנות לכם את התמהיל הנכון.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן