יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

משכנתא היא צעד גדול המלווה בהרבה חששות, זוהי כנראה תהיה ההחלטה הכלכלית הגדולה ביותר בחיינו ולכן יועץ משכנתאות מומלץ יכול לעזור לנו בקבלת ההחלטה החשובה אשר תשפיע עלנו לאורך שנים רבות.

מי הוא יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הינו בעל מקצוע פיננסי הפועל לצורך גיוס ותפעול משכנתאות, בסוף שנות ה-90 עם הגידול בתחרות והמורכבות של הרגולציה בתחום החל להתפתח עיסוק יועץ משכנתאות, אין כיום רגולציה מוסדרת אין תעודה והסמכה רשמית בשוק למעשה כל אחד שעבר קורס בסיסי יכול להציג עצמו כיועץ משכנתאות, למרות זאת יועץ משכנתאות אמור להכיר את עולם המשכנתאות, את המסלולים השונים, לדעת לבנות תמהיל נכון ולבצע תכנון פיננסי מתאים. 

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות?

מרבית האנשים חושבים שתפקידו של יועץ משכנתאות הוא להשיג ריבית טובה יותר אך מעבר לכך יש לו משימות נוספות, יועץ משכנתאות מומלץ שיבצע משימות נוספת כגון: בדיקת העסקה האם היא כדאית מבחינה פיננסית כלכלית, יועץ משכנתאות מומלץ אמור ללמוד את העסקה לבדוק אותה לעומקה ולהסביר ללקוח את הסיכונים הכרוכים בה.

יועץ משכנתאות בונה תיק לווה לצורך הגשת המסמכים בצורה מסודרת לבנקים או לגורמים המלווים לשם כך עליו להכיר את היכולות של הלקוחות לבדוק את ההכנסות וההוצאות שלהם האם יוכלו לעמוד בכללים הנדרשים לקבלת משכנתא לדוגמא: האם הם זכאים למשכנתא מסובסדת ממשרד השיכון או האם יוכלו לעמוד בתנאים של הבנקים ואם לא תועבר הבקשה לחברות מימון אחרות?

יועץ משכנתאות מומלץ יבנה תמהיל משכנתאות בהתאם למסלולים השונים שמוצעים בשוק ויתאים אותם ליכולת הפיננסית של לקוחותיו, גובה התשלומים שהלקוח יכול להחזיר כל חודש ויצור משכנתא זולה ויעילה יותר גם לעתיד.

תפקיד חשוב של יועץ משכנתאות הוא לנהל משא ומתן מול הבנקים והגורמים המלווים כדי להשיג את התנאים הטובים ביותר.

יועץ משכנתאות מומלץ ילווה את הלקוח בכל התהליך הארוך והמתמשך של קבלת משכנתא והבירוקרטיה הכרוכה בתהליך זה.

גם לאחר קבלת המשכנתא רצוי להישאר בקשר עם יועץ משכנתאות מומלץ לבדוק אחת לתקופה את הריביות האם הם תואמות למצב השוק והאם כדאי לבצע מחיזור משכנתא.

מה ההבדל בין יועץ משכנתאות עצמאי ליועץ מטעם הבנק?

יועץ משכנתאות עצמאי עובד עבור הלווה ומקבל ממנו שכר הוא לא תלוי בגורם אחד כמו הבנק אלא עובד מול מספר מלווים ואילו נציג הבנק עובד כפוף לתנאי הבנק מקבל ממנו שכר ולכן חייב לשמור על האינטרסים של הבנק ולא של הלווה, יועץ משכנתאות פרטי זמין עבורכם הוא מקדיש זמן להכיר את הצרכים והיכולות של הלקוח ואלו נציג הבנק אין זמן לחקור לעומק תפקידו למכור כמה שיותר משכנתאות בריבית כמה שאפשר יותר גבוה, ליועץ משכנתאות פרטי יש אינטרס לקבל את המשכנתא הזולה והמתאימה ביותר ללקוח.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן